![](http://1lyk-spart.lak.sch.gr/new_site/wp-content/uploads/2024/01/2023-2024.png)
Η ομάδα πετοσφαίρισης κοριτσιών του 1ου ΓΕΛ Σπάρτης αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ν. Λακωνίας στο πλαίσιο της διοργάνωσης του Πανελλήνιου Σχολικού Πρωταθλήματος Πετοσφαίρισης Κοριτσιών. Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος των Καθηγητών του 1ου ΓΕΛ Σπάρτης συγχαίρουν τις αθλήτριες και την προπονήτριά τους καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής, Χριστίνα Ρουμελιώτη, για τον αγώνα τους και τη σπουδαία επιτυχία τους.
![](http://1lyk-spart.lak.sch.gr/new_site/wp-content/uploads/2024/03/429719942_1529725900906115_7936989619308267889_n-771x1024.jpg)
![](http://1lyk-spart.lak.sch.gr/new_site/wp-content/uploads/2024/03/429735555_371293285787603_5852696010365316548_n-1024x771.jpg)
![](http://1lyk-spart.lak.sch.gr/new_site/wp-content/uploads/2024/03/430259410_3785093198483328_7434520409085009394_n-1024x771.jpg)
![](http://1lyk-spart.lak.sch.gr/new_site/wp-content/uploads/2024/03/430108957_414279621141064_32014247811380832_n-1024x771.jpg)
Πρωταθλήτρια Λακωνίας η ομάδα πετοσφαίρισης κοριτσιών του 1ου Γενικού Λυκείου Σπάρτης