Σήμερα 7 Μαρτίου 2023 , ημέρα Τρίτη και ώρα 12:30 στο γραφείο της Δ/ντριας του 1ου Γενικού Λυκείου Σπάρτης συνήλθε η επιτροπή που συγκροτήθηκε για να εξετάσει τις οικονομικές προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων για την πολυήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της Α΄ και Β΄τάξης στην Κέρκυρα από τις 01- 04-2023 έως τις 04-04-2023.
Στη συνεδρίαση παρέστησαν η Δ/ντρια του σχολείου κ. Γεωργία Κυριακοπούλου, οι συνοδοί εκπαιδευτικοί Μουρτζίκος Σωτήριος, Τζαβέλλας Νεκτάριος, οι εκπρόσωποι του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων των μαθητών του 1ου Γενικού Λυκείου Σπάρτης κ. Βιόλτσα Μπρέγκου – Μελά, κ. Ντουβή Κατερίνα, και οι εκπρόσωποι της μαθητικής κοινότητας Αγαθίας Γεώργιος και Βαρζακάκος Γεώργιος.
Οι προσφορές ανά μαθητή ήταν τέσσερες (4) και προέρχονται από τα γραφεία:
1. TRAVEL PROJECT
-ROYAL FRAND HOTEL 3* και HELLINIS HOTEL 3* με πρωινό –
ημιδιατροφή 240 ευρώ.
2. At Holidays
– HELLINIS HOTEL 3* με πρωινό 200 ευρώ – ημιδιατροφή 210 ευρώ.
– ΑΡΙΤΙ 4* με πρωινό – ημιδιατροφή 210 ευρώ.
3. SMILE ACADIMOS
– ROYAL GRAND HOTEL 3* και HELLINIS HOTEL 3* με πρωινόημιδιατροφή 245 ευρώ.
4. MANESSIS
– ARTI HOTEL 4* και HELLINIS HOTEL 3* με πρωινό – ημιδιατροφή 230 ευρώ.
Μετά το άνοιγμα και την αξιολόγηση των προσφορών η επιτροπή αποφασίζει να αναθέσει την πραγματοποίηση της πολυήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης στην Κέρκυρα από τις 01-04-2023 έως τις 04-04-2023. στο γραφείο τουρισμού At Holidays στα ξενοδοχεία
– HELLINIS HOTEL 3* με πρωινό 200 ευρώ – ημιδιατροφή 210 ευρώ.
– ΑΡΙΤΙ 4* με πρωινό – ημιδιατροφή 210 ευρώ.
που είχε την πλέον συμφέρουσα από οικονομικής πλευράς προσφορά ( κριτήρια οικονομικά και ποιοτικά).

Για τον λόγo αυτό συντάχθηκε η παρούσα πράξη και υπογράφεται ως ακολούθως.

Ο/Η Πρόεδρος                                                          Τα μέλη
                                                                                Μουρτζίκος Σωτήριος

Τζαβέλλας Νεκτάριος
Κυριακοπούλου Γεωργία                                       Βιόλτσα Μπρέγκου – Μελά