Η κα Κυριακοπούλου παραδίδοντας τη σημαία, το σύμβολο της πατρίδας μας, στη μαθήτρια της Γ? τάξης Δριβάκου Σταματίνα, ευχήθηκε υγεία και καλή πρόοδο στα παιδιά μας.
Το σχολείο μας τίμησε κι εφέτος την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου σε μια διαφορετική από τις άλλες φορές εκδήλωση.

Χωρίς απαγγελίες, χωρίς ζωντανή αφήγηση, χωρίς τραγούδια από τη χορωδία μας. Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης πραγματοποιήθηκε η παράδοση της σημαίας από τη διευθύντρια του σχολείου μας στη σημαιοφόρο Σταματίνα Δριβάκου, παρουσία εκπροσώπων των εκπαιδευτικών και των μαθητών/τριών και τηρώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα ατομικής προστασίας.

Παράλληλα, σε κάθε τμήμα έγινε η ανάγνωση του μηνύματος της Υπουργού Παιδείας, η απονομή των βραβείων και των αριστείων προόδου και στη συνέχεια η προβολή βίντεο διάρκειας 60 λεπτών με τίτλο «Μνήμες και Ολοκαυτώματα» , που ετοιμάστηκε ειδικά για την εκδήλωση από τους εκπαιδευτικούς Θεόδωρο Παπασαράντο και Κωνσταντίνο Μπόμπα
Χρόνια πολλά σε όλους!  ??????????
Μνήμες και Ολοκαυτώματα- Επέτειος 28ης Οκτωβρίου 1940