Πράξη 2η

Σήμερα  27 Μαρτίου  2018 , ημέρα Τρίτη  και ώρα 13:20 στο γραφείο  της Δ/ντριας  του 1ου Γενικού Λυκείου Σπάρτης συνήλθε η επιτροπή που συγκροτήθηκε για να εξετάσει τις οικονομικές προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων για την πολυήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της Β ΄τάξης στην Κέρκυρα από τις 26-4-2018 έως τις 29-04-2018.

Στη συνεδρίαση παρέστησαν η Δ/ντρια του σχολείου κ. Γεωργία Κυριακοπούλου, οι συνοδοί εκπαιδευτικοί  Μουρτζίκος Σωτήριος  και Παπατσίρος  Απόστολος,  εκπρόσωπος του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων των μαθητών του 1ου Γενικού Λυκείου Σπάρτης κ. Ανούσου Κυριακή  και οι  πρόεδροι των τμημάτων Κοκκονού Δήμητρα (Β2) και Μηνακάκης Παναγιώτης(Β3).

Οι προσφορές ανά μαθητή ήταν πέντε  και προέρχονται από τα γραφεία:

1. Agganis tours

HOTEL POTAMAKI με πρωινό 182 ευρώ, με ημιδιατροφή 195 ευρώ

1. At Holidays

AQUALAND  με πρωινό 169 ευρώ, με ημιδιατροφή 179 ευρώ

1. MANESSIS

AQUALAND  με πρωινό 188 ευρώ, με ημιδιατροφή 200 ευρώ

1. VLASSOPOULOS

AMALIA HOTEL  με πρωινό 190 ευρώ

5.CONNECTION

• Divani Corfu Palace  με ημιδιατροφή 159 ευρώ
  • Silver Bay Hotel με πρωινό 109 ευρώ, με ημιδιατροφή 129 ευρώ
  • Potamaki Beach Hotel με πρωινό 99 ευρώ, με ημιδιατροφή 119 ευρώ
  • Saint Nicholas Hotel με πρωινό 99 ευρώ

Μετά το άνοιγμα και την αξιολόγηση των προσφορών η επιτροπή αποφασίζει να αναθέσει την πραγματοποίηση της πολυήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης στην Κέρκυρα από τις 26-04-2018 έως και 29-04-2018, στο γραφείο τουρισμού ?connection? στο ξενοδοχείο  Potamaki Beach Hotel με ημιδιατροφή 119 ευρώ που είχε την πλέον συμφέρουσα από οικονομικής πλευράς προσφορά ( κριτήρια οικονομικά και ποιοτικά).

Για τον λόγo αυτό συντάχθηκε η παρούσα πράξη και υπογράφεται ως ακολούθως.

Ο Πρόεδρος                                                           Τα μέλη

Πράξη ανάθεσης πραγματοποίησης εκδρομής της Β Λυκείου στην Κέρκυρα