Αγαπητοί γονείς-κηδεμόνες

Επειδή θεωρούμε απαραίτητη αλλά και αυτονόητη τη στενή συνεργασία μεταξύ των γονέων –κηδεμόνων και του σχολείου μας, σας προσκαλούμε σε συνάντηση την Πέμπτη 10-10-2024 και ώρα 17:30, στο κτήριο του 1ου Γενικού Λυκείου Σπάρτης-αμφιθέατρο- προκειμένου να ενημερωθείτε για:

1) Τον νέο Κανονισμό Λειτουργίας του Σχολείου (η ενημέρωση θα γίνει από την Διευθύντρια του σχολείου κ. Γεωργία Κυριακοπούλου),

2) Παραβατικότητα ανηλίκων και ρατσιστικά αδικήματα (η ενημέρωση θα γίνει από εκπρόσωπο της Αστυνομικής Διεύθυνσης Λακωνίας),

Παράλληλα, θα διεξαχθούν και οι εκλογές του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου, ώστε να αναδειχθεί το νέο Διοικητικό Συμβούλιό του.

Ευελπιστούμε στη συνεργασία σας και στη συμμετοχή σας.

Δρ. Γεωργία Κυριακοπούλου

Πρόσκληση προς τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του 1ου Γενικού Λυκείου Σπάρτης