Μπορεί να είναι εικόνα 5 άτομα και κείμενο

Με ιδιαίτερη χαρά σάς  ενημερώνουμε ότι  ο Κωνσταντίνος Αγγάνης,  μαθητής της Β΄ τάξης του 1ου Γενικού Λυκείου Σπάρτης, αθλητής του αθλητικού Συλλόγου «ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΠΑΛΗ»  και  μέλος της εθνικής ομάδας πάλης, κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο σήμερα Σάββατο 16/12/2023 στο Χριστουγεννιάτικο Διεθνές Τουρνουά ελληνορωμαϊκής πάλης «Bozicni turnir» για αθλητές  κάτω των 17 ετών, που πραγματοποιήθηκε στο Ζάγκρεμπ της Κροατίας.  Αξίζουν πολλά  συγχαρητήρια στον αθλητή μας, καθώς διαπρέπει στο άθλημα της πάλης  παρά τις αντίξοες συνθήκες των καθημερινών υποχρεώσεων και το φορτωμένο πρόγραμμα των προπονήσεων.

Ευχόμαστε στον Κωνσταντίνο κάθε επιτυχία στους στόχους του και να βλέπει τους κόπους του να ανταμείβονται διαρκώς με σπουδαίες διακρίσεις.

Η Διευθύντρια και οι εκπαιδευτικοί του 1ου Γενικού Λυκείου Σπάρτης

Διάκριση μαθητή μας σε διεθνείς αγώνες ελληνορωμαϊκής πάλης
Ετικέτες: