Δεκατρείς  κούτες με τρόφιμα, είδη προσωπικής φροντίδας και είδη καθαριότητας (συνολικού βάρους 185 κιλών) συγκέντρωσαν οι σχολικές κοινότητες του 1ου Γυμνασίου και του 1ου Γενικού Λυκείου Σπάρτης σε συνεργασία με τον Ερυθρό Σταυρό Σπάρτης. Τα τρόφιμα παραδόθηκαν στις κυρίες Ποτούλα Ορφανού, Βιολέτα Μελά και Δέσποινα Παπούλη εκ μέρους του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού – Τοπικού Τμήματος Σπάρτης για να αποσταλούν στους πλημμυροπαθείς της Θεσσαλίας.

Συγχαίρουμε τους μαθητές της Περιβαλλοντικής-Φιλανθρωπικής Ομάδας του 1ου Γυμνασίου: Αραχωβίτη Ηλία, Μανιατάκο Γιάννη, Ξεπαπαδάκη Πολυξένη, Σταυροπούλου Βασιλική, Συνάνη Δημήτρη και Τσαρπαλή Τάσο που καταμέτρησαν τα αντικείμενα και οργάνωσαν την συσκευασία τους. Συγχαίρουμε, επίσης, τους μαθητές  Ντέβερο Χρήστο και Παφίλη Άγγελο του 1ου Γυμνασίου και Κόκκωνα Γιώργο και Σεβνταλή Γιάννη του 1ου Λυκείου που μετέφεραν και φόρτωσαν τις κούτες στο αυτοκίνητο του Ερυθρού Σταυρού.

Αποστολή βοήθειας στους πλημμυροπαθείς της Θεσσαλίας