Υπενθυμίζεται ότι, σύμφωνα με την σχετική προκήρυξη του Αρχηγείου της Ελληνικής  Αστυνομίας οι υποψήφιοι/ες υποχρεούνται να υποβάλουν αυτοπροσώπως στο Αστυνοµικό Τµήµα του τόπου κατοικίας ή διαµονής τους τα απαιτούµενα δικαιολογητικά µέχρι την ώρα 15.00 της 17-02-2023.

Η προκήρυξη διαγωνισμού για την εισαγωγή ιδιωτών στις σχολές Αξιωματικών και Αστυφυλάκων της ΕΛΑΣ, ακαδημαϊκού έτους  2023-2024 είναι αναρτημένη στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα της Ελληνικής Αστυνομίας: www.hellenicpolice.gr  και www.astynomia.gr.

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ: Προκήρυξη διαγωνισμού για την εισαγωγή ιδιωτών σπουδαστών στις Σχολές Αξιωματικών και Αστυφυλάκων της Ελληνικής Αστυνομίας με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων