Αγαπητοί γονείς,

Με αφορμή το ξεκίνημα της νέας σχολικής χρονιάς σας ευχόμαστε να είναι ήρεμη και εποικοδομητική και να ανταποκρίνεται σε όλες τις προσδοκίες σας.

Σας ενημερώνουμε ότι κατά το προηγούμενο  σχολικό έτος 2021-2022  πραγματοποιήθηκε η ετήσια αξιολόγηση σχολικής μονάδας στην οποία το 1ο Γενικό Λύκειο Σπάρτης  αξιολογήθηκε σε όλους τους άξονες  (Παιδαγωγική-Μαθησιακή Λειτουργία,  Διοικητική Λειτουργία και Επαγγελματική Ανάπτυξη Εκπαιδευτικών)  με το βαθμό  10 (“Δέκα”)  στην δεκαβάθμια κλίμακα αξιολόγησης.

Ευελπιστούμε ότι και η νέα σχολική χρονιά με τη συνεργασία όλων μας, γονέων, εκπαιδευτικών και μαθητών,  θα είναι το ίδιο γόνιμη και αποδοτική όπως και η προηγούμενη. Από τη πλευρά μας δεσμευόμαστε ότι θα καταβάλλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια ώστε  το αποτέλεσμα να είναι άριστο.

Δρ. Γεωργία Κυριακοπούλου

Ενημέρωση Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων για την Αξιολόγηση του 1ου ΓΕΛ Σπάρτης κατά το σχολικό έτος 2021-2022