Λόγω των περιορισμών για τη διάδοση της πανδημίας covid-19, δεν θα οργανωθούν εκθέσεις έργων των ΕΠΑΛ αρμοδιότητας ΔΕ Λακωνίας και ως εκ τούτου δεν θα πραγματοποιηθούν επισκέψεις των μαθητών της Γ’ Τάξης Γυμνασίων και της Α’ Τάξης των ΓΕΛ στα ΕΠΑΛ.
Σύμφωνα με το ανωτέρω σχετικό και με στόχο την αποτελεσματική ενημέρωση και πληροφόρηση των μαθητών/-τριών της Γ ́ τάξης Γυμνασίου καθώς και των μαθητών/-τριών της Α ́ τάξης των ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. για τις πιθανές εκπαιδευτικές επιλογές που αφορούν στην Επαγγελματική Εκπαίδευση, κρίνεται αναγκαία η προώθηση του συνδέσμου (link) που επισυνάπτεται στις ηλεκτρονικές διευθύνσεις των μαθητών της Γ’ Γυμνασίου και της Α’ ΓΕΛ καθώς και με ευθύνη των Δ/ντριών/ντών των Σχολικών Μονάδων η ανάρτηση του παρόντος, ως έχει, στην επίσημη ιστοσελίδα της σχολικής μονάδας.

Η αποστολή στις ηλ. διευθύνσεις των μαθητών δύναται να ξεκινήσει την Τρίτη 6 Απριλίου 2021 και η ανάρτηση στις ιστοσελίδες να διατηρηθεί έως την Παρασκευή 10 Σεπτεμβρίου 2021.

Συν. : Ψηφ. σύνδεσμος δικτύου Youtube :

Ενημέρωση αποφοίτων Γυμνασίου και μαθητών Α΄ ΓΕΛ για την Επαγγελματική Εκπαίδευση