Συλλυπητήριο ψήφισμα των εκπαιδευτικών του 1ου ΓΕΛ Σπάρτης  για τον θάνατο του Γεωργίου Σούμπαση.

Με αισθήματα βαθιάς θλίψης και οδύνης ο Σύλλογος των καθηγητών του 1ου Γενικού Λυκείου Σπάρτης  καθώς και οι συνάδελφοι που διετέλεσαν μέλη του συλλόγου  αποχαιρετούν σήμερα τον Γεώργιο Σούμπαση, που υπηρέτησε επί πολλά χρόνια ως μαθηματικός στο σχολείο μας, διδάσκοντας σε όλους μας με το παράδειγμά του και το ήθος του αρετή και γνώση. Για τους μαθητές του ήταν δάσκαλος μοναδικός, σπουδαίος, ευρυμαθής κι εμπνευσμένος με λόγο εκφραστικό και διάθεση φιλοσοφική. Για μας τους καθηγητές ήταν ο αγαπημένος συνάδελφος, ο ξεχωριστός φίλος, ο εύγλωττος κι ευχάριστος συνεργάτης, ο ανεκτίμητος για τις γνώσεις του και τις συμβουλές του, μα πάνω από όλα, ένας γλυκός και υπέροχος άνθρωπος.

Εκφράζουμε τα θερμά μας συλλυπητήρια και τη συμπαράστασή μας στην οικογένεια και τους οικείους του. Και για μας είναι μεγάλη η απώλεια.

Αντί στεφάνου αποφασίσαμε να καταθέσουμε χρηματικό ποσό στο «Χαμόγελο του Παιδιού»  ως ελάχιστη τιμή στη μνήμη του.   Αντίο Γιώργο.

Ο Σύλλογος καθηγητών

του 1ου Γενικού Λυκείου Σπάρτης

Συλλυπητήριο ψήφισμα των εκπαιδευτικών του 1ου ΓΕΛ Σπάρτης για τον θάνατο του Γεωργίου Σούμπαση.