ΤΟ 1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΠΑΡΤΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΣΣΕΙ

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος σύμφωνα με την υπ? αριθμ. 129287/Γ2/2011 Υπουργική Απόφαση που δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ 2769/ τ.Β?/ 02-12-11 όπως τροποποιήθηκε με την υπ? αριθ. 220647/Δ2/28-12-2016 που δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ 4227/τ.Β/28-12-2016 με τη διαδικασία των κλειστών προσφορών που θα πληροί ποσοτικά και ποιοτικά κριτήρια και θα περιλαμβάνει τα εξής στοιχεία :

1. Τόπος προορισμού : Ιωάννινα.

2. Χρόνος πραγματοποίησης : Από 1 έως 4 Απριλίου 2017.

3. Προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων: 63 μαθητές/ τριες της Β΄ τάξης και 4 συνοδοί καθηγητές.

4. Μεταφορά μέσω εθνικών οδών, με σύγχρονο λεωφορείο που να διαθέτει ειδικό σήμα.

5. Κατηγορία καταλύματος τουλάχιστον 4 αστέρων και μέσα στην πόλη των Ιωαννίνων ή σε απόσταση μικρότερη από 8 km.

6. Ξεναγήσεις με το λεωφορείο κατά τις ημέρες παραμονής στα αξιοθέατα του N. Ιωαννίνων (Μέτσοβο, Μουσείο Βρέλλη, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων κ.α.)

7. Υποχρεωτική Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή.

8. Ασφάλιση κάλυψης εξόδων σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Για τις παραπάνω υπηρεσίες απαραίτητη θεωρείται η τελική συνολική τιμή του ταξιδιού και η επιβάρυνση ανά μαθητή.

Να γίνεται ρητή αναφορά στην κατηγορία του καταλύματος που προτείνεται.

Η προσφορά να συνοδεύεται από υπεύθυνη δήλωση του ταξιδιωτικού γραφείου ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ ή βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων για τη λειτουργία τουριστικού γραφείου.

Ως καταληκτική ημερομηνία παραλαβής των κλειστών προσφορών ορίζουμε την 13η Μαρτίου 2017, ημέρα Δευτέρα και ώρα 12:30 μ.μ. μέσω ταχυδρομικής υπηρεσίας ή ιδιοχείρως προς το σχολείο μας.

Το άνοιγμα των προσφορών θα πραγματοποιηθεί την ίδια μέρα στη 1:00 μ.μ.

Ο Διευθυντής Ιωάννης Μηνακάκης

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση μαθητικής εκδρομής στα Ιωάννινα