Τη μουσικοθεατρική παράσταση με τίτλο «Πάμε σαν άλλοτε» θα παρουσιάσουν μαθητές των Γυμνασίων και Λυκείων της Σπάρτης, την Τετάρτη 26 Ιουνίου στο Σαϊνοπούλειο Αμφιθέατρο ώρα 9:00 το βράδυ. Είσοδος δωρεάν.

Πρόκειται για ένα μουσικό σεργιάνι που περνά από διάφορες εποχές, θίγοντας επίκαιρα ζητήματα, που δίνουν αφορμή για προβληματισμό και αναστοχασμό.  Μία δυνατή σύμπραξη αποτελούμενη από 8 σχολεία του Δήμου Σπάρτης: 1ο Γυμνάσιο Σπάρτης, 2ο Γυμνάσιο Σπάρτης, 3ο Γυμνάσιο Σπάρτης «Τυρταίος», 4ο Γυμνάσιο Σπάρτης «Γιάννης Ρίτσος», 1ο ΓΕΛ Σπάρτης, 2ο ΓΕΛ Σπάρτης, 3ο ΓΕΛ Σπάρτης και 1ο ΕΠΑΛ Σπάρτης.

Η παράσταση συνδιοργανώνεται από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λακωνίας, την Περιφέρεια Πελοποννήσου και τον Δήμο Σπάρτης. Την αφίσα της παράστασης φιλοτέχνησε ο μαθητής Ηλίας Αραχωβίτης.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ

Μουσικοθεατρική παράσταση από σχολεία της Σπάρτης «Πάμε σαν άλλοτε» στο Σαϊνοπούλειο Αμφιθέατρο (Πρόσκληση και πρόγραμμα)
Ετικέτες: