Σήμερα  1 Απριλίου 2015 ημέρα Τετάρτη και ώρα 11:00  στο γραφείο  του Δ/ντή του 1ου Γενικού Λυκείου Σπάρτης συνήλθε η επιτροπή που συγκροτήθηκε για να εξετάσει τις  οικονομικές προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων για την πολυήμερη εκδρομή των μαθητών της  Α΄ τάξης  στα Ιωάννινα) που θα πραγματοποιηθεί από 23 έως 26 Απριλίου 2015.

Στη συνεδρίαση παρέστησαν ο Δ/ντής του σχολείου κ. Μηνακάκης Ιωάννης, ο συνοδός εκπαιδευτικός  κ.  Πετροπουλάκης Γεώργιος, ο εκπρόσωπος  του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Μαρκουτσάς Ιωάννης  και η εκπρόσωπος των μαθητών Αντωνίου Παγώνα . Οι προσφορές ήταν τρεις και προέρχονται από τα εξής γραφεία:

• @t Holidays

Ξενοδοχείο Palladion 3*

Τιμή κατ? άτομο: 148 ευρώ. Συνολική τιμή: 9.028 ευρώ με πρωινό και λεωφορείο 72 θέσεων , διόδια αυτοκινητοδρόμων και Ρίου Αντιρρίου.

Δωρεάν συμμετοχή για δυο οικονομικά αδύνατους μαθητές.

• SKOUROS TOURS

Ξενοδοχείο Αλέξιος 2 *

Τιμή κατ? άτομο: 164 ευρώ. Συνολική τιμή: 10.332 ευρώ με πρωινό και μεταφορά με λεωφορείο και ξεναγό σε αρχαιολογικούς χώρους.

• ΔΙΑΜΑΝΤΑΚOU TOURS

Ξενοδοχείο  Aλέξιος 2*

Τιμή κατ? άτομο: 175 ευρώ. Συνολική τιμή: 11,025 ευρώ με πρωινό  και μεταφορά με κλιματιζόμενο λεωφορείο

Μετά την αξιολόγηση των προσφορών, η επιτροπή αποφασίζει ομόφωνα  να επιλέξει το ταξιδιωτικό γραφείο @t Holidays και το ξενοδοχείο Palladion *3,  γιατί εκπληρώνει τις προϋποθέσεις της πρόσκλησης ενδιαφέροντος  και μειοδοτεί.

Για το λόγo αυτό συντάχθηκε η παρούσα πράξη και υπογράφεται ως ακολούθως.

Τα μέλη

Μηνακάκης Ιωάννης