01116

Την τρίτη θέση στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Κοριτσιών κατέκτησε η ομάδα ποδοσφαίρου κοριτσιών του σχολείου μας σήμερα , ύστερα από εντυπωσιακή νίκη με σκορ 6-1 που πέτυχε επί της ομάδας του Γελ Περάματος Ρεθύμνου!

Αγωνίστηκαν από την αρχή του αγώνα σήμερα οι: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΚΟΛΟΒΟΥ, ΝΙΚΗ ΝΙΚΟΛΑΡΟΥ, ΓΕΩΡΓΙΑ ΓΟΜΑΤΟΥ, ΚΛΑΡΑ ΓΚΟΥΝΤΙ, ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΠΕΤΡΟΥΛΙΑ, ΜΕΛΙΝΑ ΒΕΛΙΣΣΑΡΗ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΟΥΜΟΥΤΣΙΔΗ, ΕΛΕΝΗ ΓΟΜΑΤΟΥ, ΑΛΕΞΙΑ ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ, ΑΡΓΥΡΩ ΒΛΑΧΑΚΗ, ΒΑΣΩ ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΥ.

Οι αλλαγές της ομάδας ήταν ΕΛΕΝΑ ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ, ΕΛΠΙΔΑ ΦΟΥΝΤΑ, ΙΩΑΝΝΑ ΑΡΦΑΝΗ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΚΟΛΟΒΟΥ, ΣΥΛΒΙΑ ΤΣΕΜΠΟΥΛΑ, ΝΙΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ, ΤΡΙΣΕΥΓΕΝΗ ΑΛΕΞΗ.

Τα γκολ πέτυχαν οι :

Πετρούλια το 1ο,  Γομάτου το 2ο και 3ο, Βλαχάκη το 4ο, Βελισσάρη το 5ο και Χατζηδάκη το 6ο.

Θερμά συγχαρητήρια στα κορίτσια κι ευχόμαστε η νίκη τους αυτή να ανοίξει το δρόμο και για πολλές ακόμα επιτυχίες!

Το σχολείο μας, μαθητές και εκπαιδευτικοί,  ήταν παρόν κατά τη διάρκεια του μικρού τελικού στο γήπεδο του Έλους και εμψύχωνε διαρκώς  τις παίκτριες !

Τρίτη στην Ελλάδα η ομάδα ποδοσφαίρου κοριτσιών του 1ου ΓΕΛ Σπάρτης
Ετικέτες:

3 σχόλια στο Τρίτη στην Ελλάδα η ομάδα ποδοσφαίρου κοριτσιών του 1ου ΓΕΛ Σπάρτης